FK Garliava trenerių ir auklėtinių stažuotė Danijoje


Spalio 3-7 dienomis Garliavos futbolo klubo treneriai Henrikas Grigas, Gintautas Vaičiūnas, Ernestas Fedorčak ir Tomas Bučma kartu su perspektyviausiais akademijos auklėtiniais stažavosi Danijoje. Vizito metu buvo aplankyta skirtingų lygių futbolo aplinkos, nuo masinio futbolo - iki profesionalių akademijų ir Nacionalinės rinktinės.

Vizito tikslas – pasisemti gerosios praktikos pavyzdžių, kurio metu treneriai ir žaidėjai buvo įtraukti į treniruočių procesą, asistavo bei vedė treniruotes Danijos akademijų auklėtiniams.

Tuo tarpu mūsų auklėtiniai Neidas Antanaitis, Emilis Kirliauskas, Nojus Liudavičius ir Simas Skaparas treniravosi su šių akademijų auklėtiniais, tobulino įgūdžius ir įgijo tarptautinės patirties.

Grįžę iš stažuotės, tiek treneriai, tiek auklėtiniai pasidalino pagrindiniais įspūdžiais ir skirtumais nuo mūsų šalies futbolo vystymo.

Trenerių nuostabą kėlė Danijos vaikų gebėjimas išlaikyti koncentraciją ir viską atlikti kur kas didesnėje apimtyje. Jų žaidimo supratimas ir sprendimai taip pat išsiskyrė. Vietinės bendruomenės aktyvumas bei požiūris į futbolą, susidomėjimas, savanoriškumas ir pagalba vedant treniruotes priminė apie šios šalies gilias futbolo tradicijas ir kultūrą.

Šio intensyvaus vizito vaisiais ir labiausiai mums tinkančiais gerosios praktikos pavyzdžiais remsimės tobulinant mūsų akademijos veiklą. Ateityje planuojame panašias stažuotės Portugalijoje, Izraelyje ir Čekijoje.

Veiklos bendrai finansuojamos valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

Komentarai

 
Degmeda Sveikatos Ratas Baltijos Polistirenas DND Talis Dar Ko Gevias INVEL Mr. Biceps Plastena Innovamed